X
 07.09.2015 Култура

Шведски гениј објаснува зошто не можеме да им веруваме на медиумите

Шведскиот професор кој е вистински гениј ги нарече медиумите „неуки и арогантни“, и го посочи нивниот неуспех да ја видат големата слика во однос на развојот на настените во свет, кој се движи во доста позитивна насока.

 

mediumi

 

Погледнете го енергечниот судир меѓу Ханс и еден дански водител прикажан низ фотографии.

 

Линк до галеријата
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура