X
 13.09.2015 Образование

Најдобрите Универзитети во Германија за странските студенти

Германија е една од најпопуларните земји за студентите од странство - DW ви ги претставува најдобрите Универзитети за кои се одлучуваат странските студенти.

 

германија

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование