X
 21.09.2015 Култура

Како изгледа една просечна личност во секоја земја?


Интернет-страницата наречена Faceresearch.org собра многу фотографии од индивидуалци од секоја земја во светот и создаде нешто чудесно - комбинации со кои се добива просечниот изглед на едно лице од секоја од земјите. Процесот е комплициран и не е целосно точен, но резултатите дефинитивно се интересни.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура