X
 27.09.2015 Култура

Убавината на секојдневниот живот во Јапонија


Она што се случува на јапонските улици останува на фотографиите на Такаши Јасуи. Овој фотограф го овековечува секојдневието на јапонскиот народ на улиците во Јапонија. Резултатот од неговата работа е чудесен.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура