X
 06.10.2015 Живот

Ново од Тоше: "Ефта пуране иконе" (Седумте стари икони)

На синоќешниот музички настан „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше” беше промовирана до сега необјавената песна на ромски јазик на Тоше Проески, „Ефта пуране иконе“(Седумте стари икони).

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот