X
 09.10.2015 Забава

Како да зборувате на американски акцент?

Прилично интересно е кога ги слушате Британците како се обидуваат да зборуваат на американски акцент. Но, како другите луѓе би можеле да зборуваат на овој акцент? Видеото подолу нуди решение.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава