X
 10.10.2015 Живот

Дизни принцезите во сосема поинакво светло

Не постои ништо пошармантно од Дизни принцезите. Секоја принцеза, од Пепелашка до Снежана, е млада и убава и има прекрасно срце. Единственото нешто што е темно и кобно во врска со овие магични бајки се луѓето кои сакаат да ги уништат.

 

дизни


Џефри Томас е тука да ги промени вашите среќни мисли кои ги поврзувате со најголемите класици на Дизни филмовите. Со седиште во Калифорнија, овој уметник постави „темен облак“ над сончевите зраци на надеж и на сите Дизни принцези им создаде „bad ass“ верзија. Погледнете го неговото дело.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот