X
 23.10.2015 Образование

Битолските средношколци ја продолжуваат борбата за подобро образование

Битолскиот средношколски пленум ги повикува сите граѓани да им се придружат и да продолжат со борбата за подобро образование.

 

2

 

На нивната Фејсбук страна, пленумците повикуваат на средба на 29 октомври во 18.30 часот во Горниот парк (кај Саат Кулата) на која ќе дискутираат кои се следните чекори за продолжување на борбата за подобро образование.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование