X
 26.10.2015 Образование

Училиштата ширум светот низ фотографии


Месецов беше прославен и одбележан Светскиот ден на наставниците од страна на Обединетите нации. Тој ден беше на 5 октомври, а во текот на целиот месец, фотографите на „Ројтерс“ имале интересна задача - да направат што повеќе фотографии од училници од што повеќе земји низ светот.

Резултатот кој го имаме денес е мошне интересен и дава поглед во разликите на културите, а со тоа и разликите во образовните системи.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование