X
 27.10.2015 Култура

Фотографии кои покажуваат колку се сменил светот


Сакаме да зборуваме дека сè оди на полошо и дека светот никогаш не бил полошо место за живот, но одбиваме да погледнеме кон оние нешта кои се подобрени.

Стари фотографии нè враќаат во времето и на местото кадешто луѓето сакаат подобар свет.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура