X
 21.11.2015 Живот

Фотографии кои ќе ви го разубават денот

Фотографијата со див хрчак, со неговите обравчиња преполни со храна е прогласена за најсмешната фотографија со животно на натпреварот „Comedy wildlife photography awards“.

 

фото


Второто и третото место му припаднаа на двајца Британци: Вилијам Ричардсон, за неговата фотографија со елен и неговата „камуфлажа“ во гранки во Ричмонд паркот и Оливер Дреике, за фотографијата на која е сликана горила која си го чепка носот.

Повеќе од 1.500 фотографии биле пријавени на натпреварот кој се одржува прва година, а фотографиите доаѓаат од Ирак, Македонија, Уругвај, Белизе и Шри Ланка.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот