X
 21.11.2015 Уметност

Краткиот хорор филм на Дејвид Боуви

Дејвид Боуви го претстави неговото уметничко дело за неговиот 26-ти албум, „Blackstar“. Подолу можете да го погледнете cover-oт на албумот подолу (кој доаѓа во две верзии - бело за CD, црно за винил) заедно со одлични нови фотографии на рок иконата и краток трејлер за албумот.

Досега не се знаеше многу за „Blackstar“, но се верува дека бил снимен во студиото „Magic shop“ со локални џез музичари.

 1

3

3

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност