X
 30.11.2015 Живот

Што успешните луѓе работеле на 25 години?

Некои од најуспешните луѓе докажуваат дека не постојат две исти патеки до успехот. Додека Стив Џобс и Ричард Бренсон веќе доминирале со бизнис светот на 25 годишна возраст, на другите им било потребно подолго време да го диживеат успехот, такашто 20-те години за нив биле  години на трансформација.

 

jobs

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот