X
 09.12.2015 Живот

Луѓето кои го живеат сонот


Живеење на сонот може да значи одморање на плажа за некого, а за друг уживање пред ТВ, додека за трети е патување низ светот. Без разлика кој е вашиот концепт за „живеење на сонот“, „Бизнис инсајдер“ состави листа од луѓе кои несомнено го живеат својот сон (а можеби и вашиот).

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот