X
 21.12.2015 Образование

Медицинар ќе се руши... Погледнете како ќе изгледа новиот студентски дом


Фото: МИА

На местото на старите бараки од студентскиот дом „Невена Георгиева-Дуња“ (Медицинар) ќе се гради нов дом за студенти со современи услови, на површина од 1.200 метри квадратни.

По 15 јануари ќе се објави тендерот за изградба на објектот. Според планираниот проект, новиот дом ќе има четири ката и спортска сала и капацитет за сместување на 350 до 400 студенти.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование