X
 22.12.2015 Наука

Фотографии кои докажаа дека годинава ги допревме ѕвездите


Сите овие фотографии биле направени во текот на годината која минува. Астрономите постојано нè известуваа за новооткриени чуда кои ги крие нашиот универзум. Овие фотографии импресионираа најмногу годинава.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука