X
 25.12.2015 Живот

Идеи за новогодишни украси направени од тоалетна хартија


Остатоците од производите кои се користат во домаќинството не мора да се фрлат. Така, картонскиот дел од тоалетната хартија може да се искористи на многу начини. Децата може да ја разбудат креативноста и да направат нешто интересно со неа. Еве неколку идеи за креативно забавување со вашите деца.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот