X
 28.12.2015 Забава

Дали можете да ја решите оваа загатка дизајнирана за пијани луѓе?

Кој не сака добра и интересна загатка која виси во кафулето кадешто редовно пиеме еден пијалок или два. Се` почеста е навиката на баровите и кафулињата да поставуваат загатки како еден вид на предизвик. Но, целта е да бидат доволно лесни за решавање дури и тогаш кога сте се напиле некое пиво повеќе.

 

загаткаРешението  можете да го добиете тука.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава