X
 15.03.2023 Култура

Инфографик покажува кога познатите серии биле најдобри, а кога најлоши

На „Редит“ може да се најдат секакви работи, па и визуализирани податоци од најразновидни области.

Еден инфографик објавен таму ја покажува популарноста на сезоните на најпопуларните серии. Сè започнува во деведесеттите со „Сајнфелд“ и „Симпсонови“, а продолжува со „Пријатели“, сè до „Игра на троновите“.

Инфографикот бил направен според оцени на секоја сезона на ИМДБ. Сините нијанси покажуваат подобри оцени, додека портокаловите и црвените означуваат пониски оцени.Извор: Idesh
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура