X
 15.07.2022 Култура

Пристигна главниот трејлер за „Господар на прстените: прстени на моќта“

Објавен е нов трејлер за серијата „Господар на прстените: прстени на моќта“, која гледачите ќе може да ја следат од 2 септември на „Амазон прајм“.

Ова е главниот трејлер за серијата според продуцентите, но до премиерата може да се очекуваат и други трејлери. Буџетот за првата сезона на серијата изнесува дури 250 милиони долари.

Приказната во серијата се случува илјадници години пред приказната во книгите и соодветните филмови „Хобит“ и „Господар на прстените“.


Извор: Klix
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура