X
 18.01.2016 Живот

Пајак од Пеперминт со генијален план како да ги измамите паркинг службите!

Во последното издание на најдоброто македонско ток-шоу на гости беше актерот и музичар Горан Трифуновски – Пајак. Иако редовно е фронтмен на студискиот бенд во Еден на Еден - Пеперминт, овој пат Пајак беше на двоседот каде седат гостите. Секако, со гостин како Пајак ниедна емисија не може да биде досадна, па така Eден на Еден понуди забава на ТВ гледачите со интересни, откачени, но и пар доста сериозни муабети со познатиот член на Пеперминт. Во нешто помалку од еден час Горан Трифуновски на Жаре му откри што планира следно во неговата филмска и музичка кариера, а раскажа и повеќе многу интересни анегдоти од неговиот приватен живот.

Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот