X
 19.01.2016 Култура

Секоја серија на "Star Trek" објаснета во 3 минути

Уште од 1966 година, серијата „Star Trek“ раскажува приказни за храбри истражувачи кои работат за да ги откријат тајните на вселената. Исто така, во серијата се наоѓаат вонземјани со чудни уши.

 

серија


Преку капетаните Кирк, Пикард, Сиско, Џејнвеј и Арчер, гледачите целосно можат да се внесат во животите и филозофиите на огромното пространство на научно фантастични раси и видови.

Доколку не сте гледале ниту една епизода од „Star Trek“ тогаш време е да започнете и тоа со овие видеа бидејќи станува збор за еден вид на прирачник кој ќе ви помогне да го сфатите шоуто.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура