X
 28.01.2016 Забава

Предизвик: Пронајдете ги скриените зборови


„Bored Panda“ објави предизвик за сите корисници на интернетот - можеби најтешкиот предизвик досега. Тимот успеал да скрие 6 зборови во секоја од илустрациите. Дали можете да ги пронајдете сите? Зборовите се на англиски јазик.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава