02.02.2016 Образование

Најубавите училишта и факултети низ светот

Секој од нас на свој начин го подготвува просторот во кој планира да учи. Тоа е така затоа што во најудобното, најпозитивното и најорганизираното опкружување на луѓето им е полесно и поудобно да учат.

fakultet

Некој сака доза на креативен хаос, додека за други опкружувањето мора да биде совршено, но факт е дека на студентите пријатниот простор им ги олеснува најтешките моменти од студентскиот живот - оние моменти кога го „загреваат столчето“ и се над книгите и скриптите.

Ова се некои од најубавите образовни институции во светот кои на своите ученици и студенти им нудат совршени услови за работа и учење, најсовремена технологија која им помага да го совладаат материјалот и да имаат подобро и поуспешно образование, што всушност треба да биде целта на секој образовен систем.

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски