X
 08.02.2016 Живот

Најдобрите Супер Боул 2016 реклами со познатите личности

Од бебиња во стомакот кои се обидуваат да стигнат до Doritos, до кучиња облечени како хот дози, рекламите за овогодинешниот Супер Боул имаат од се` по нешто за секого.

 

2


И оваа година, како и минатата, во рекламите преовладуваат емоциите, но без разлика на производот, рекламните агенции се и повеќе од подготвени да потрошат пари за познатите личности да се појават во рекламите и да ви го привлечат вниманието. После се`, со самото тоа што една реклама достигнува до 5 милиони долари, за нив не претставува проблем да изнајмат познати личности кои ќе се погрижат да не ја заборавите рекламата уште долго време.

Оваа година во над 40 реклами се појавуваат познати личности - од музичари, актери, па се` до атлетичари). Ова се некои од нив.

Кристофер Волкен - Kia Optima

 

Алек Болдвин - Amazon Echo


 

Песната на Дејвид Боуви - Audi R8


 

Хелен Мирен - Budweiser


 

Kej и Пил - Squarespacе

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот