10.02.2016 Живот

Смајли му донесе скутер на студент од Скопје

Денес , во Скопје Сити Мол беше доделен уште еден скутер од инстант лозот СМАЈЛИ на Државна лотарија на Македонија. Среќниот добитник е Идриз Дурмиш студент од Скопје. Идриз е редовен играч на инстант лотаријата на Државна лотарија на Македонија , а омилен инстант му е токму СМАЈЛИ.

Среќата му се насмевнала кога купил три инстант лоза од Среќното место во Сити Мол, и долгоочекуваниот скутер сега е во негови раце . Инаку семејството Дурмиш се редовни играчи на инстант лотаријата , па токму во нивното семејство се вози и еден од пасатите од инстантот СРЕЌНИ ТРКАЛА , а еве од денес и нов скутер.

Инаку , инстант лозот СМАЈЛИ нуди можност за освојување на еден од 35-те скутери: SR 50, Gillera Runner 50 или Веспа LX 2Т, за само 30 денари. . Секој трет лоз е добитен и имате голема можност да го возите вашиот посакуван скутер, кој го обезбедува Државна лотарија на Македонија , во соработка со ДИНАМИКС.

Државна лотарија на Македонија ви нуди добивки секој ден со игрите на среќа, затоа играјте ги игрите на среќа НовоЛото 7/34 и инстант лотарија и станете и Вие дел од семејството на среќни добитници.

Живот