X
 15.02.2016 Култура

Студентскиот живот во поранешно СССР


За многумина, факултетот е време на трансформација и личен развој, а многу возрасни се сеќаваат на овие времиња со носталгија за слободата, пријателите и сите можности кои им се нуделе.

Една фотографска изложба во Москва ја покажува руската верзија од таа носталгија преку прекрасни фотографии од животот за студентите во поранешна СССР. Фотографиите датираат од 1930-те до 1990-те години.

Дел од фотографиите погледнете во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура