X
 29.02.2016 Култура

Moдата на црвениот тепих на 88-то доделување на Оскарите

И оваа година на црвениот тепих на 88-то издание на Оскарите фустаните на актерките повторно заблескаа. Оваа година се` е во знакот на едноставноста, а тоа можат да го докажат иследните фотографии.

 

црвен тепих

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура