X
 18.03.2016 Настани

Познатата авторка на стрипови, Лиз Принц, гостин во Американското Катче Скопје

На 21 март 2016 во 17:00 во Американското Катче Скопје ќе гостува Лиз Принц, авторка на стрипови меѓу кои и познатиот Tomboy (Машкуданка).

 

acs
Ги повикуваме сите заинтересирани да испратат порака со своите податоци на ac.programs@yahoo.com со наслов "meet the author".

 

Предност имаат сите оние читатели и вљубеници во стрипот како и студенти по англиски јазик и уметност. Бројот на учесници е ограничен. Дополнителни информации на следниот линк

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Настани