X
 19.04.2016 Култура

Филмски премиери кои треба да ги запишете на календарот летово


Насмевнете се, летото е пред нас. А, со него доаѓаат и многу „блокбастери“ од Холивуд, како и некои комедии и многу добри драми. За летово се најавени многу филмови, но „Бизнис инсајдер“ издвојува 41 чии премиери треба да ги запишете на календарот. Сите нив пронајдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура