X
 04.05.2016 Наука

Природни феномени кои изгледаат подобро од научно-фантастичните филмови


Кој би рекол дека овие природни феномени навистина постојат на Земјата? Можеби сепак природата е поневеројатна од научната фантазија.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука