X
 05.05.2016 Култура

Изгледот на ликовите од "Game of thrones" во серијата и во книгите

Интересна компарација на ликовите од популарната „Game of thrones“ наспроти описот кој го има дадено Џорџ Р.Р. Мартин во неговите книги. Со дадената оценка, се проценува колку шоуто успеало да ги „долови“ ликовите од книгата.

 

лик

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура