X
 02.06.2016 Образование

Бесплатни онлајн-курсеви кои започнуваат во јуни

Како и се` останато деновиве, образованието стана нешто што се практикува 24/7. Иако се` завршува на универзитетските кампуси и во училиштата, учењето на интернетот никогаш не прави пауза. Само овој јуни започнуваат над 300 бесплатни масовни онлајн-курсеви. Кои се најпопуларните?


Планирање лични финансии од универзитет „Purdue“ - 15 јуни

Исхрана и здравје: Безбедност на храната од универзитет „Wageningen“ - 1 јуни

Исламот преку записите од „Харвард“ - 1 јуни

Историја на графичкиот дизајн од Калифорнискиот институт за уметности - 20 јуни

Податоци: Визуелизација на податоци од Технолошкиот универзитет во Квинсленд - 27 јуни

Микроекономија: Кога паѓаат пазарите од Универзитетот во Пенсилванија - 6 јуни

Вовед во инженерство од Универзитетот во Тексас - 8 јуни

Социјални норми, социјална промена од Универзитетот во Пенсилванија - 20 јуни.

Целосната листа на курсеви кои започнуваат месецов пронајдете ја ОВДЕ.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование