X
 02.06.2016 Забава

Креативни герила маркетинг идеи

Маркетингот е доста скап. За среќа, секогаш постои алтернативни герила маркетинг идеи. За оние кои не знаат, тоа е маркетинг стратегија која се фокусира на имагинација, оригинални идеи и ниски или без трошоци. Но, како функционира?

 

marketing


Во основа, предизвикува изненадување кај потрошувачите, со појавување на неочекувани места, оставајќи траен впечаток. Ова се некои од најкреативните.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава