X
 18.06.2016 Забава

Фчерашни новости: Како реагираат познавачите на законот за легализирањето на маслото од канабис

Во најновите „Фчерашни новости“ последни дознајте за тоа како Македонија го совлада речникот на Вук Караџиќ, како да убиете пајак според фенг-шуи и како реагираат познавачите на законот за легализирањето на маслото од канабис.

Пред нас е уште една урнебесна епизода на единствената емисија од ваков тип кај нас. Епизодата број 9 на „Фчерани новости премиерно ќе биде прикажана оваа недела, 19 јуни, во 19:10 часот на Телма телевизија.Во меѓувреме, погледнете ги необјавените клипови и скечеви на „Фејсбук“, фотографиите од позади сцената на „Инстаграм“ и потсетете се на старите епизоди на „Јутјуб“.


Јутјуб: https://www.youtube.com/channel/UC5_dpZJ3XmZ7RkcUvmtAG9w
Фејсбук: https://www.facebook.com/FcerasniNovosti/
Инстаграм: https://www.instagram.com/fcerasninovosti/

Пишете му и на Спиро Енергија на spiroenergija69@yahoo.com
Премиера: Секоја недела во 19:10 на Телма
Репризи: недела 23:05 часот, понеделник и четврток после 16 часотИздвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава