X
 20.06.2016 Живот

Како да одговорите на прашања за интервју создадени да ве збунат?

Доколку не сте доволно самоуверени во врска со сите прашања кои работодавците ги поставуваат за време на интервјуата за работа, тогаш погледнете го видеото кое ќе ве предизвика да ги одговорите овие прашања кои намерно се дизајнирани за да ве збунат.

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот