X
 18.07.2016 Култура

Најуспешните комедии на сите времиња

Комедиите немаат голема заработка во боксофисот, но некои знаат да бидат исклучок. Досега оваа година, комедијата „Central Intelligence“ со Кевин Харт и Двејн Џонсон е на врвот на овој жанр и заработи повеќе од 110 милиони долари. Истото се предвидува и за „Ghostbusters“, меѓутоа и двата филмови треба да заработат многу повеќе за да ги достигнат најголемите комедии на сите времиња. Ова се најпрофитабилните комедии досега.

 

комедии

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура