X
 19.07.2016 Технологија

Дали вака ќе изгледа иднината?


Огромниот успех на Покемон Гоу остави многу фанови да се запрашаат дали оваа рекордна мобилна игра е само тренд кој поминува или нешто повеќе - како почеток на широка интеграција на визуелна реалност во нашиот секојдневен живот.

Ако се прашувате за начините како технологијата успева да оформува реалност, „Хајпер-Риалити“ ќе ве воодушеви.

На ова видео се покажуваат сцени кога визуелната реалност би била целосно вмешана во нашата околина. Со целосна сигурност, „Хајпер-Риалити“ е зачудувачки вештачки и неверувачки систем кој се прилагодува за потребите на корисникот.Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија