X
 29.07.2016 Економија

Приказната позади откривањето на Панамските документи

Жерар Ррајли го предводел меѓународниот тим кој открил 11.5 милиони документи од 40 години активност на панамската адвокатска фирма „Mossack Fonseca“ која понуди невиден увид во обемот и методите на таинствениот свет на оф-шор финансиите. Откријте ја приказната позади најголемиот новинарски проект во историјата.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија