X
 05.08.2016 Култура

Ретки историски фотографии кои претходно не сте ги виделе

Обично, кога читате статија за историја или приказна од историјата, воглавно тоа се факти кои мора да ги поврзете со вашата имагинација за да ги замислите работите.

 

istoriski


Меѓутоа, фотографиите даваат нешто сосема различно. Ви прикажува како нештото изгледало, ви дава можност поинтимно да го сфатите и разберете историскиот момент без разлика дали тоа е историска знаменитост, позната личност или случајна фотографија - сите тие имаат фасцинантни приказни зад нив.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура