X
 22.08.2016 Култура

Колку Олимписките игри се промениле низ годините

Како се менувале Олимписките игри низ годините и како стигнале до такви какви што ги знаеме и гледаме денес?

 

олимпијада

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура