X
 22.08.2016 Технологија

Неколку начини како вашето име да исчезне од интернет просторот

Денес постојат онлајн информации за речиси секој од нас. Без разлика дали тоа се профилите на социјалните мрежи, податоци кои се чуваат во облаците, стари пораки оставени на форуми за кои едвај се сеќаваме дека сме ги посетиле или нешто сосема друго, нашите животи сега може да бидат потенцијално откриени од било кој со интернет конекција.

 

интернет


За сите оние кои сакаат да свртат нова страница во својот живот и да исчезнат од интернет просторот, ви нудиме неколку начини како да го направите тоа.

 

Линк до галеријата
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија