X
 24.08.2016 Живот

Откријте дали исто размислувате со Доналд Трамп

Д-р Кевин Датон од Универзитетот во Оксфорд го искористил таканаречениот „Psychopathic Personality Inventory“ тест со цел да ги процени и оцени светските лидери врз основа на осум каратеристики.

„И ужасните и одличните лидери постигнуваат повисоки поени од населението кога станува збор за психопатските црти, меѓутоа токму мешавината од овие карактеристики го одредуваат нивниот успех“, вели тој.

Во продолжение ви нудиме квиз врз основа на истите осум карактеристики
   
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот