X
 02.09.2016 Култура

Најдобрите фотографии за 2016-та направени во пририода

Од љубопитна лисица, до гладен клунорог, овие неверојатни сцени ги претставуваат некои од најдобрите фотографии направени во природата. Ова се финалистите кои ќе се борат за титулата "Wildlife photographer" на годината. 

 

фотограф

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура