X
 09.10.2016 Живот

Роберт де Ниро: "Доналд Трамп е срам за државата"

Холивудскиот актер Робер де Ниро објавил видео снимка на која ги повикува Американците да не гласаат за Доналд Трамп на престојните претседателски избори во САД. Де Ниро во снимката нема “влакна на јазикот“ , па така контроверзниот републикански кандидат за шеф на државата го нарекува со различни имиња.

Роберт де Ниро смета дека Трамп е срам за државата, или ште го нарекува национална катастрофа.

На крајот од видео
снимката тој изразува загриженост за насоката во која се движи неговата земја особено ако Трамп стане претседател.“Доколку ви е важна иднината, гласајте за неа“, порачува Де Ниро. Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот