X
 03.11.2016 Живот

Најстрашното место на светот

Блиску до Сан Диего се наоѓа уникатно место наречено „Чипс карпа“ кое многумина го нарекуваат „најстрашното место на светот“.


Оваа карпа е толку тенка па затоа го добила името „Potato Chip Rock“. Се наоѓа на планината Вудсон и ги привлекува туристите од целиот свет.

 

 

 

 

 

 

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот