X
 06.11.2016 Забава

Хомер Нострадамус - предвидувањата во серијата „Симпсонови“

Креаторот на „Симпсонови“ Мет Гроинг никогаш не тврдел дека е видовит, но и тој самиот се изненадува понекогаш кога во насловите на светските медиуми ќе види случки кои популарната серија ги спомнала во некоја од всоите епизоди пред 10 години. По се изгледа дека навистина серијата предвидела низа настани од иднината.

Ова се 10 шеги кои се оствариле на неверојатен начин :Но тоа не е се. Мет ја предвидел и технологијата која денес ја користиме :

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава