X
 02.12.2016 Наука

Што ќе се случи ако пукате со пиштол во вселената?

Во случај работите да се влошат и светот да еруптира во вистински ѕвездени војни, можно е да се пука од пиштол во вселената. Во следното видео можете да погледнете што се би се случило доколку го повлечете чкрапалото.
 
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука