X
 12.12.2016 Технологија

Забавните центри на најдобрите технолошки компании во светот

Вработените во „Yelp“, „Uber“, „Linkedin“, „Facebbok“ и „Kickstarter“ работат навистина напорно.

 

компани


Сепак, тоа не значи дека не прават пауза. И тоа е добро. Паузите на работа се сутшински за долгорочниот успех на компаниите. Затоа веб страната „Business Insider“ одлучи да ги посети канцелариите на овие технолошки гиганти, и да открие како изгледаат релаксирачките и забаните центри на овие канцеларии.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија