X
 13.12.2016 Забава

ИКЕА со креативни имиња на своите производи

ИКЕА повторно со интересни новости. Прво излегоа со нивниот модерен мајмун со зимска јакна, потоа беше случката со Канје Вест, а неодамна ИКЕА привремено го промени името на сите производи и ги поврза со најчесто гугланите проблеми во врските во Шведска.

 

шведска

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава